Régen volt már olyan Le Mans-i futam, amit nem az Audi nyert. Évek óta a német prémium viszi haza a díjakat, melyeket a 24 órás versenyek végén kaptak. A németek könnyen elkövethették volna azt a hibát, hogy magukat legyőzhetetlennek statuálják és ülnek a babérjaikon. Azonban az Audi motorsport részlege nem pihen, már keményen készülnek az idei címvédésre.

r18_hibrid4

2000 óta csak kétszer fordult elő, hogy nem valamely Audival versenyző csapat nyert. 2003-ban a Bentley csapata nyert, a Bentley Speed 8 nevű autójukkal. A vereség után az Audi sorban ötször nyert egymás után, azonban 2009-ben a Peugeot megtörte a sort. A franciák a Peugeot 908 HDi FAP-al nyertek, az Audi csak a második helyen végzett.

Az Audi idén is az R18 e-tron quattro-val áll rajthoz. A hibrid versenyautó dízelmotorja idén 490 lóerős, ez hússzal kevesebb, mint tavaly, azonban az első tengelyt hajtó villanymotorok immár 220 lóerő teljesítmény leadására képesek. A hajtáson kívül az autó aerodinamikáján is változtattak a német mérnökök, a vezető jobb tájékozódását pedig továbbfejlesztett kamerarendszerrel és az új mátrix-LED fényszórókkal javították.

Az Audi idén már meg is mérette magát egy hosszú távú versenyen: a floridai Sebringben kettős győzelmet arattak a tizenkét órás futamon. A június 16-23. közt zajló Le Mans-i versenyen természetesen a 2012-ben győztes trió – Marcel Fässler, André Lotterer és Benoit Tréyuler – is ott lesz, látszólag minden adott tehát a címvédéshez.

Lépj be a Facebook-ra, hogy hozzá szólhass.